Остеопенічний синдром у дітей, хворих на ідіопатичний сколіоз

Завантаження...
Зображення мініатюри

Дата

2001

Назва журналу

ISSN журналу

Назва тому

Видавець

Анотація

В дисертації представлені дані комплексного клініко-рентгенологічно-го, денситометричного та біохімічного обстеження дітей, хворих на ідіопатичний сколіоз. У 62,8% випадків у дітей, хворих на сколіоз, має місце остеопенія, переважно у губчастій кістковій тканині. Мінеральна щільність кістки знижена незалежно від статі хворих і типу деформації. Частота виявлення і ступінь остеопенії наростає в міру збільшення величини викривлення хребта та віку хворих. Сколіотична деформація вірогідно частіше прогресує у дітей із зниженою мінеральною щільністю кісткової тканини. При біохімічному дослідженні сироватки крові та сечі у дітей, хворих на сколіоз, виявлені значні порушення метаболізму основних структурних компонентів сполучної тканини. Даний стан визначено як «остеопенічний синдром» у дітей, хворих на сколіоз. Остеопенічний синдром є одним з несприятливих признаків перебігу сколіотичної хвороби. Зниження міцності кісткової тканини у дітей та підлітків зі сколіозом хворобою диктує необхідність постійного денситометричного контролю за її станом та проведення біохімічних аналізів.

Опис

Ключові слова

ідіопатичний сколіоз, діти, мінеральна щільність кістки, остеопенія, остеопенічний синдром, idiopathic scoliosis, children, bone mineral density, osteopenia, osteopenia syndrome

Бібліографічний опис

Єрмак Т.А. Остеопенічний синдром у дітей, хворих на ідіопатичний сколіоз. [Автореф. дис. канд. мед. наук]. Харків: Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка АМН України; 2001. 20 с.

Колекції