Черезшкірний та транспедикулярний міжтіловий спондилодез при травмі поперекового відділу хребта (експериментально-клінічне дослідження)

Завантаження...
Зображення мініатюри

Дата

2002

Назва журналу

ISSN журналу

Назва тому

Видавець

Анотація

У дисертації представлено дані комплексного експериментально-клінічного дослідження впливу на формування міжтілового кісткового блоку додаткового руйнування міжхребцевого диску і пункційного введення подрібненого демінералізованого кісткового матриксу, можливість виконання з цією метою транспедикулярного доступу до диску. В експерименті на собаках встановлено, що додаткова тунелізація пошкодженого переломом міжхребцевого диска та суміжного тіла хребця створює більш сприятливі умови для прояву остеоіндуктивних властивостей демінералізованого кісткового матриксу і утворення кісткового зрощення тіл хребців. В експерименті на анатомічних препаратах поперекового відділу хребта людини доведена можливість виконання транспедикулярної тунелізації свердлами вищерозташованого диска. Виявлено постійний анатомічний орієнтир для транспедикулярного проведення елементів фіксаторів. Фіксувальні властивості транспедикулярних конструкцій, у яких стрижні введені в горизонтальній площі та під кутом до неї, одинакові. Але введення стрижнів відповідно осі дуги через поглиблення між основами поперечного і нижнього суглобових відростків дозволяє підвищити безпеку і точність проведення маніпуляцій. Транспедикулярне відновлення передньої опори титановим імплантатом зі шнековою різьбою значно покращує стабілізувальний ефект задньої внутрішньої фіксації. Клінічні спостереження включили аналіз лікування 45 хворих з пошкодженнями поперекових хребців, яким виконаний пункційний спондилодез. В пошкоджені диски вводилися лекозим та подрібнений демінералізований кістковий матрикс. Проведено успішну апробацію методу транспедикулярного спондилодезу при лікуванні 12 хворих з проникливими переломами поперекового відділу хребта.

Опис

Ключові слова

хребет, проникливі переломи поперекових хребців, пункційний спондилодез, транспедикулярні фіксатори, кістковий матрикс, spine, injury intervertebral disc, puncture spondylodesis, transpedicular fixation, bone matrix

Бібліографічний опис

Самойленко О.А Черезшкірний та транспедикулярний міжтіловий спондилодез при травмі поперекового відділу хребта (експериментально-клінічне дослідження). [Автореф. дис. канд. мед. наук]. Харків: Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка АМН України; 2002. 20 с.

Колекції