Остеопороз та переломи кісток дистального відділу перед-пліччя у людей різного віку

Завантаження...
Зображення мініатюри

Дата

2001

Назва журналу

ISSN журналу

Назва тому

Видавець

Анотація

Дисертація присвячена вивченню розповсюдженості, факторів ризику переломів кісток дистального відділу передпліччя та їх залежності від віку, статі, сезонності, метеорологічних умов, структурно-функціонального стану кісткової тканини. Встановлено, що частота переломів кісток дистального відділу передпліччя у чоловіків з віком не змінюється, тоді як у жінок вона починає зростати у постменопаузальному періоді. Проведено довготривале спостереження (1994-1999 роки) за частотою переломів кісток дистального відділу передпліччя у міського населення залежно від віку, статі, пори року, метеорологічних умов. Встановлено, що з віком знижуються індекс міцності та інші ультразвукові параметри структурно-функціонального стану кісткової тканини, що призводить до збільшення ризику та кількості остеопоротичних переломів кісток дистального відділу передпліччя. Визначені можливості ультразвукової денсито-метрії в прогнозуванні даних переломів. Вивчено ефективність активних мета-болітів вітаміну Д (альфакальцидолу) в корекції структурно-функціональних порушень кісткової тканини у пацієнтів з переломами кісток дистального від-ділу передпліччя.

Опис

Ключові слова

остеопороз, остеопенія, перелом кісток дистального відділу передпліччя, індекс міцності, ультразвукова денситометрія, альфакальцидол, osteoporosis, osteopenia, distal forearm fracture, Stiffness index, densitometry, alfacalcidol

Бібліографічний опис

Костюк В.Г. Остеопороз та переломи кісток дистального відділу перед-пліччя у людей різного віку.- [Автореф. дис. канд. мед. наук]. Вінниця: Вінницький державний медичний університет ім. М.І.Пирогова, МОЗ України, 2001. 21 с.

Колекції