Функціональне лікування діафізарних переломів плечової кістки

Завантаження...
Зображення мініатюри

Дата

1999

Назва журналу

ISSN журналу

Назва тому

Видавець

Анотація

Дисертація базується на досвіді лікування 104 постраждалих і присвячена науковому обгрунтуванню метода консервативного функціонального лікування діафізарних переломів плечової кістки за допомогою ортезів. Використано клініко-рентгенологічний, рентгенометричний, антропометричний та статистичний методи дослідження. Розроблено нову конструкцію шинно-матер'яного ортеза для фіксації діафізарних переломів плечової кістки і на підставі антропометричних досліджень 187 осіб створено набір типорозмірів цих ортезів, призначених для використання в ургентній травматології. На підставі рентгенометричних досліджень виявлено, що при положенні вертикального звисання плеча при фіксації його даним ортезом відбувається зменшення всіх видів зміщення відламків і вони займають задовільне положення. На момент зрощення можливий частковий незначний (6-12°) рецидив варусної деформації плеча. В процесі функціональних навантажень на пошкоджену кінцівку, які передбачає методика лікування, виникають пружні кутові деформації сегмента у межах 6-15°. Результати лікування показали, що за умови пружно-стійкої фіксації відламків ортезом відбувається загоєння перелому за рахунок періостального регенерату і відновлення функції кінцівки у строки 9,6 тижня. Запропонований метод забезпечив загоєння перелому в оптимальні терміни у 98% постраждалих.

Опис

Ключові слова

діафізарний перелом плечової кістки, консервативне лікування, шинно-матер'яний ортез, рентгенометрія положення відламків, переміщення відламків, періостальний регенерат, diaphyseal humerus fracture, conservative functional treatment, splint-cloth orthesis, radiometry of break's position, displacement of breaks, a periosteal regenerate

Бібліографічний опис

Літвішко В.А. Функціональне лікування діафізарних переломів плечової кістки. [Автореф. дис. канд. мед. наук]. Харків: Харківський науково-дослідний інститут ортопедії і травматології ім. проф. М.І.Ситенка; 1999. 20 с.

Колекції