Репаративна регенерація множинних та поєднаних переломів кісток кінцівок

Завантаження...
Зображення мініатюри

Дата

2000

Назва журналу

ISSN журналу

Назва тому

Видавець

Анотація

На основі проведених клінічних і експериментальних досліджень вивчені механізми відновлювальних процесів в кістковій тканині при множинних та поєднаних переломах і на цих засадах обгрунтована лікувальна тактика постраждалих. На клінічному матеріалі проведений комплексний аналіз чинників порушеного перебігу репаративної регенерації кісток при множинних та поєднаних переломах, виявлені місцеві та загальні фактори впливу на процеси консолідації кісткових уламків. Отримані кореляційні залежності дозволяють прогнозувати термін консолідації кісткових відламків в таких умовах. Вивчені закономірності в формуванні тканинних компонентів регненерата при ізольованих, множинних та поєднаних переломах кісток. Визначено роль і значення центральних периферійних ланок нейроендокринної системи в процесі репаративного остеогенезу при таких переломах. Показані відмінності в перебігу репаративного остеогенезу при поєднаних переломах. Удосконалена лікувальна тактика постраждалих з множинними переломами. Оптимізована лікувальна програма переломів кісток у постраждалих з пошкодженнями черевних та грудних органів.

Опис

Ключові слова

репаративна регенерація, множинні переломи, поєднані пошкодження, політравма, reparative regeneration, multiple crises, associated damages, polytrauma

Бібліографічний опис

Литовченко В.О. Репаративна регенерація множинних та поєднаних переломів кісток кінцівок. [Автореф. дис. д-ра мед. наук]. Київ: Український науково-дослідний інститут травматології та ортопедії МОЗ України; 2000. 34 с.

Колекції