Артроскопічна діагностика та лікування дезадаптацыйних станів, захворювань та ушкоджень колінного суглоба у моряків

Завантаження...
Зображення мініатюри

Дата

1998

Назва журналу

ISSN журналу

Назва тому

Видавець

Анотація

Дисертацію присвячено адаптаційним можливостям колінного суглоба у моряків різного віку та стажу роботи на флоті, пов’язаним з неблагоприємним впливом факторів суднового та рейсового середовища. В дисертації розроблено новий напрямок кореляції морфогістохімічних, клінічно-рентгенологічних, біомеханічних та артроскопічних особливостей колінного суглоба у моряків, запропоновані засоби артроскопічної діагностики та лікування дезадаптапійних станів від преморбідних до патологічних. Розроблені об’єктивні денситометричні коефіцієнти мінералізації суглобових відділів стегнової та великогомілкової кісток, які відображають адаптаційний стан колінного суглоба у моряків. Запропоновано класифікацію, засоби артроскопічної діагностики та лікування, а також профілактики дезадаптаційного артроза колінного суглоба моряків. Розроблено засіб артроскопічної лавсанопластики передньої хрестоподібної зв’язки колінного суглоба. Основні результати праці знайшли практичне застосування в суднових амбулаторіях, травматологічних відділеннях.

Опис

Ключові слова

адаптація, колінний суглоб, артроскопія, захворювання, ушкодження, лікування, adaptation, knee joint, arthroscopy, disease, injury, treatment

Бібліографічний опис

Понятовський Ю.В. Артроскопічна діагностика та лікування дезадаптацыйних станів, захворювань та ушкоджень колінного суглоба у моряків. [Автореф. дис. д-ра мед. наук]. Одеса: Українське науково-практичне об’єднання “Медицина транспорту”; 1998. 33 с.

Колекції