Гнійно-некротичні ускладнення після оперативних втручань на кульшовому суглобі

Завантаження...
Зображення мініатюри

Дата

1999

Назва журналу

ISSN журналу

Назва тому

Видавець

Анотація

Дисертацію присвячено факторам ризику, які впливають на виникнення, перебіг та наслідки гнійно-некротичних процесів у ділянці кульшового суглоба після виконання реконструкційно-відновлювальних операцій на ньому з приводу травматичних пошкоджень та їх наслідків, а також захворювань різноманітного генезу, діагностиці і лікуванню ранніх та пізніх глибоких гнійно-некротичних процесів з деталізацією помилок, які зустрічаються та призводять до ускладнень або посилюють їх перебіг. У роботі обгрунтовано доцільність проведення ранньої повторної хірургічної обробки оперованого суглоба та параартикулярних тканин при наявності ознак запалення і загрозі розвинення глибокого нагноєння, що сприяє збереженню компонентів суглоба або ендопротеза. Наведено особливості рентгенологічних та метаболічних проявів гнійно-некротичних процесів. Показано посилюючу дію захворювань печінки, підшлункової залози, нирок та шлунка на перебіг гнійно-некротичних процесів і тривалість реабілітації. Дано пропозиції з профілактики розвитку ускладнень гнійно-некротичного характеру у різні періоди лікування пацієнта.

Опис

Ключові слова

кульшовий суглоб, гнійно-некротичні ускладнення, фактори ризику, метаболічні порушення, лікування, профілактика, hip joint, suppurative-necrotic infection, risk-factors, metabolic impairment, treatment, prophylactic

Бібліографічний опис

Масандіка Хриспін Самсон. Гнійно-некротичні ускладнення після оперативних втручань на кульшовому суглобі. [Автореф. дис. канд. мед. наук]. Харків: Харківський науково-дослідний інститут ортопедії і травматології ім. проф. М.І.Ситенка; 1999. 20 с.

Колекції