Асептична нестабільність ендопротеза кульшового суглоба. Діагностика і лікування

Завантаження...
Зображення мініатюри

Дата

2000-01-01

Назва журналу

ISSN журналу

Назва тому

Видавець

Анотація

В дисертації на підставі біомеханічного моделювання за допомогою методу кінцевих елементів, клінічних та рентгенологічних досліджень 42 хворих у віці від 24 до 78 років з асептичною нестабільністю компонентів ендопротеза кульшового суглоба визначено передумови розвинення нестабільності, розроблено діагностику й методи хірургічного лікування, запропоновано рекомендації з її профілактики. На підставі біомеханічного моделювання за допомогою методу кінцевих елементів доведена важливість збереження субхондральної пластинки кульшової западини, що необхідно для перерозподілу напружень і захисту губчастої кістки від великих навантажень. Її видалення визначає розвинення ранньої асептичної нестабільності чашки ендопротеза; установлено, що оптимальний кут нахилу чашки знаходиться у межах > 35°, але < 55°; необхідною умовою є повне перекривання чашки ендопротеза стінками кульшової западини; оптимальне положення ніжки ендопротеза у кістково-мозковому каналі стегнової кістки має бути нейтральним або вальгусним. Установлено оптимальну хірургічну тактику в залежності від ступеня вираженості кісткових дефектів кульшової западини й проксимального відділу стегнової кістки. При збереженні цих структур показано реендопротезування із застосуванням кісткового цементу; при відсутності - установка безцементного ендопротеза із застосуванням кісткової та керамопластики.

Опис

Ключові слова

ендопротезування, асептична нестабільність, кульшовий суглоб, реендопротезування, біомеханічні причини, діагностика, лікування, endoprosthesis, aseptic instability, hip joint, reendoprothesis, biomechanical factors, diagnosis, treatment

Бібліографічний опис

Бансал А. Асептична нестабільність ендопротеза кульшового суглоба. Діагностика і лікування. [Автореф. дис. канд. мед. наук]. Харків: Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка АМН України; 2000. 20 с.

Колекції