Профілактика і лікування помилок та ускладнень коригуючих операцій при сколіозі

Завантаження...
Зображення мініатюри

Дата

2000

Назва журналу

ISSN журналу

Назва тому

Видавець

Анотація

Основою роботи є аналіз хірургічного лікування 2719 хворих важкими формами сколіозу віком від 6 до 37 років, котрим виконано 4377 оперативних втручань .на основній та компенсаторній кривизні хребта і грудній клетці. В результаті аналізу виявлені помилки і ускладнення, котрі розподілені на 4 періоди. При цьому у доопераційному періоді помилки та ускладнення мали тактичний характер, могли відбитися під час операції та ранньому післяопераційному періоді; під час операції - технічний характер, могли відбитися в ранньому і піздньому післяопераційному періоді; ускладнення раннього післяопераційного періоду – клінічний характер, потребували своєчасної діагностики, активних консервативних і хірургічних заходів; ускладнення пізднього післяопераційного періоду -ортопедичний характер, пов'язані із втратою корекції та неврологічними проявами, потребували повторних коригуючих і стабілізуючих операцій.

Опис

Ключові слова

сколіоз, коригуючі операції, помилки та ускладнення, профілактика та лікування, scoliosis, correcting operations, mistakes and complications, prophylaxis and treatment

Бібліографічний опис

Сайєд Мухсен Ахмед. Профілактика і лікування помилок та ускладнень коригуючих операцій при сколіозі. [Автореф. дис. д-ра мед. наук]. Київ: Український науково-дослідний інститут травматології та ортопедії МОЗ України; 2000. 31 с.

Колекції