Переломи стегна, як компонент поліорганних та полісистемних пошкоджень (наукове обґрунтування принципів лікувальної тактики)

dc.contributor.authorЖученко П.І.
dc.contributor.authorZhuchenko P.I.
dc.date.accessioned2024-03-17T10:02:09Z
dc.date.available2024-03-17T10:02:09Z
dc.date.issued2004
dc.description.abstractДисертація присвячена вивченню особливостей перебігу травматичної хвороби у постраждалих з переломами стегнової кістки при поєднаній травмі, а саме: вивченню рівня летальності, кількості та якості ускладнень в клініконозологічних групах та групах постраждалих за ступенем тяжкості ушкоджень в залежності від строків оперативного лікування. Визначено, що перелом стегна значно впливає на ступінь тяжкості ушкоджень при поєднаній травмі та є фактором ризику виникнення синдрому взаємного обтяження. Оперативне лікування переломів стегнової кістки є доцільним і оптимізує перебіг травматичної хвороби, але його необхідно проводити в оптимальні строки. Доведено, що при плануванні оперативного лікування необхідно враховувати ступінь ризику виникнення летального наслідку та ступінь виникнення ускладнень. Виявлені та науково обґрунтовані зони високого та відносно низького ризику проведення оперативного лікування перелому стегнової кістки в різних клініконозологічних групах постраждалих. Впровадження розробленої уніфікованої схеми прийняття клінікоорганізаційних рішень при лікуванні постраждалих з переломом стегна, як компонента полісистемних пошкоджень, дозволяє оптимізувати процес надання медичної допомоги постраждалим (зменшити кількість ускладнень на 20% та скоротити показники летальності на 10-12% за рахунок зменшення ризику виникнення та розвитку синдрому поліорганної недостатності).
dc.identifier.citationЖученко П.І. Переломи стегна, як компонент поліорганних та полісистемних пошкоджень (наукове обґрунтування принципів лікувальної тактики). [Автореф. дис. канд. мед. наук]. Харків: Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І.Ситенка АМН України, 2004. 22 с.
dc.identifier.urihttps://archive.sytenko.org.ua/handle/123456789/137
dc.language.isouk
dc.subjectпоєднана травма
dc.subjectперелом стегнової кістки
dc.subjectстроки оперативного лікування
dc.subjectmultitrauma
dc.subjectfemur fracture
dc.subjectsurgery terms
dc.titleПереломи стегна, як компонент поліорганних та полісистемних пошкоджень (наукове обґрунтування принципів лікувальної тактики)
dc.title.alternativeFemur fractures as a component of multiple organ failure and polystemic injuries (scientific explanation of the treatment tactics principles)
dc.typeAbstract of Thesis

Файли

Оригінальний пакет
Зараз показано 1 - 1 з 1
Завантаження...
Зображення мініатюри
Назва:
2104_zhuchenko.pdf
Розмір:
291.43 KB
Формат:
Adobe Portable Document Format
Ліцензійний пакет
Зараз показано 1 - 1 з 1
Немає доступних мініатюр
Назва:
license.txt
Розмір:
1.71 KB
Формат:
Item-specific license agreed to upon submission
Опис:

Колекції