Стабілізуючий ефект переднього спондилодезу та занурювальних фіксаторів

Завантаження...
Зображення мініатюри

Дата

1999

Назва журналу

ISSN журналу

Назва тому

Видавець

Анотація

Дисертація включає експериментальні та клінічні дослідження. В експерименті на 36 блоках поперекового відділу хребта створена модель чотирьох дестабілізуючих станів в хребтовому руховому сегменті: 1) резекція диска, 2) резекція диска і задніх кістково-зв'язкових структур, 3) резекція тіла хребця, 4) резекція тіла хребця і задніх структур (спондилектомія). Вивчений ступінь втрати стабільності в сегменті при означених ситуаціях, відновленні її при фіксації занурювальними пластинами ХНДІОТ-İ, ХНДІОТ-İİ, Roy-Camille в умовах порушення цілісності структур і в умовах міжтілового спондилодезу. Клінічні дослідження включили аналіз 306 історій хвороби і рентгенограм хворих, що були розподілені на групи, аналогічні експериментальним за принципом придбаної або артифіційної нестабільності. Клінічні спостереження підтвердили дані експериментальних досліджень про стан стабільності хребтового рухового сегмента при порушеннях його цілісності, а також в умовах відновленої передньої опори і фіксації занурювальними конструкціями. Розроблений на підставі цих досліджень алгоритм вибору оптимальних способів стабілізації хребтового сегмента, тривалості післяопераційного ліжкового режиму і характеру зовнішньої іммобілізації дозволяє зменшити травматичність і кратність оперативних втручань.

Опис

Ключові слова

хребтовий руховий сегмент, порушення стабільності, занурювальні фіксатори, зовнішня іммобілізація, vertebral locomotor segment, damage of stability, internal fixator, external immobilization

Бібліографічний опис

Хазайма Ахмед Абдель Кадер. Стабілізуючий ефект переднього спондилодезу та занурювальних фіксаторів. [Автореф. дис. канд. мед. наук]. Харків: Харківський науково-дослідний інститут ортопедії і травматології ім. проф. М.І.Ситенка; 1999. 20 с.

Колекції