Нестабільні переломи та переломовивихи проксимального відділу кісток передпліччя
Завантаження...
Дата
2001
Автори
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тому
Видавець
Анотація
У дисертації проведений аналіз 295 хворих з нестабільними ушкодженнями проксимального відділу кісток передпліччя, що були розподілені на дві групи: контрольна (191 особа), в якій ретроспективно за даними історій хвороб вивчалися анатомо-функціональні результати використання традиційних методик лікування цієї патології, і основну (104 особи), яким було проведене лікування за розробленими методиками стабільно-функціонального остеосинтезу та запропонованим комплексом післяопераційних реабілітаційних заходів.
Визначено, що серед факторів, що сприяють розвитку ускладнень при лікуванні нестабільних ушкоджень проксимального відділу кісток передпліччя, поруч з важкістю травми слід зазначити помилки при діагностиці всього обсягу ушкодження, а також використання недосконалих методик остеосинтезу, що потребували тривалих строків іммобілізації.
На підставі розробленої системи критеріїв оцінки результатів лікування доведено, що використання нових та досконалих методик стабільно-функціонального остеосинтезу, а також методичних підходів до їх проведення дозволяє скоротити строки стаціонарного лікування та тимчасової непрацездатності, отримати позитивні результати у 82,5% хворих і тим самим поліпшити результати лікування цієї складної патології ліктьового суглоба.
Опис
Ключові слова
нестабільні переломи, переломовивихи, проксимальний відділ кісток передпліччя, стабільно-функціональний остеосинтез, черезкістковий остеосинтез, комплексне лікування, unstable fractures, dislocation-fractures, proximal department of bones of a forearm, stable-functional osteosynthesis, external osteosynthesis, complex treatment
Бібліографічний опис
Бойко І.В. Нестабільні переломи та переломовивихи проксимального відділу кісток передпліччя. [Автореф. дис. канд. мед. Наук]. Харків: Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка АМН України; 2001. 20 с.