Розлади репаративного остеогенезу у хворих із переломами довгих кісток (діагностика, прогнозування, лікування, профілактика)

Завантаження...
Зображення мініатюри

Дата

2003

Назва журналу

ISSN журналу

Назва тому

Видавець

Анотація

В роботі розроблений новий напрямок у вирішенні проблеми ранньої діагностики, комплексного консервативного та хірургічного лікування, прогнозування та профілактики розладів репаративного остеогенезу при переломах кісток. Вперше визначені головні патогенетичні синдроми, які визначають перебіг репаративного остеогенезу, - первинні та вторинні місцеві й регіонарні гемодинамічні розлади (у 88,0 % хворих), біомеханічна невідповідність (87,7 %), порушення структурно-функціонального стану кісткової тканини (88,0 %) та гомеостазу (62,8 %). В роботі вперше представлені об’єктивні (лабораторне та інструментальне підтверджені) критерії оцінки перебігу репаративних процесів у кістковій тканині. Виділені основні ознаки, які свідчать проспрямованість репаративних процесів у зоні ушкодження. Зазначене дозволило вирішити проблему діагностичної оцінки стану репаративних процесів при переломах кісток та прогнозування його перебігу. В експерименті на 50 щурах встановлено, що збільшення вмісту кальцію в харчовому раціоні саме по собі не впливає позитивно на стан мінерального обміну. Малі дози кальцію у поєднанні з вітаміном D 3 покращують кісткоутворення. Великі дози кальцію призводять до активізації резорбції кісткової тканини, порушень мінерального обміну та метаболізму вітаміну D3. Розроблений безапаратний спосіб діагностики остеопорозу у хворих із розладами репаративного остеогенезу та переломами кісток, який дає можливість раннього виявлення, лікування та профілактики погіршення структурно-функціонального стану кісткової тканини. Застосування розроблених методів діагностики і лікування хворих із сповільненою консолідацією уламків дозволило отримати добрі результати у 80,0 %, задовільні - у 17,3 % та незадовільні - у 2,7 % хворих у термін від 3,5 до 6,5 міс. (4,9±1,1). При лікуванні хворих із несправжніми суглобами у 64,1 % осіб отримані добрі, у 31,8 % - задовільні та у 3,1 % - незадовільні результати лікування в терміни від 3,7 до 7,3 міс. (6,0±1,4 міс.). Використання нового підходу до лікування хворих із несправжніми суглобами шийки стегнової кістки дозволило достовірно підвищити кількість добрих результатів на 21,8 %, знизити кількість незадовільних на 14,3 %, та скоротити строки лікування на 28,4 %.

Опис

Ключові слова

перелом кістки,, розлади репаративного остеогенезу, діагностика, лікування, профілактика, bone fracture, damage of reparative osteogenesis, diagnosis, treatment, prophylaxis

Бібліографічний опис

Калашніков А.В. Розлади репаративного остеогенезу у хворих із переломами довгих кісток (діагностика, прогнозування, лікування, профілактика). [Автореф. дис. д-ра мед. наук]. Київ: Інститут травматології та ортопедії АМН України; 2003. 37 с.

Колекції