Лікування переломів, переломо-вивихів таранної кістки, підтаранних вивихів стопи та суміжних пошкоджень

Завантаження...
Зображення мініатюри

Дата

2002

Назва журналу

ISSN журналу

Назва тому

Видавець

Анотація

Морфологічне дослідження судинної структури таранної кістки виявило різну щільність судин на одиницю площі в окремих ділянках кістки з найбільшими показниками в зоні блоку. Виявлені особливості судинної мережі пояснюють розвиток аваскулярних некрозів в зоні блоку при пошкодженнях таранної кістки в ділянці розташування та входження в неї кровопостачаючих судин. Порівняльний аналіз лікування хворих з тяжкими пошкодженнями таранної кістки виявив перевагу диференційного підходу та запропонованих технологій лікування хворих основної групи, за рахунок чого отримані добрі та задовільні анатомо-функціональні результати в 40,9% і 59,1% (відповідно 21,05% і 57,9% в контрольній групі). Незадовільні результати лікування в контрольній групі становили 21,05%, що зумовлено розвитком аваскулярних некрозів таранної кістки, її порочних зрощень, а також ранніх артрозів гомілковостопного та підтаранного суглобів. В основній групі такі ускладнення не спостерігались, за винятком артрозів в 56,5%. Обґрунтовані та оптимізовані хірургічні доступи, які ураховують напрямки зміщення фрагментів таранної кістки, характер та якість пошкоджень, забезпечують анатомічне та малотравматичне вправлення і стабільну фіксацію фрагментів. Впровадження обґрунтованих методів та способів лікування тяжких пошкоджень таранної кістки дозволило скоротити термін лікування та відновлення працездатності в основній групі порівняльно з контрольною в середньому на один місяць.

Опис

Ключові слова

таранна кістка, переломо-вивих, підтаранний вивих, внутрішньокісткова судинна мережа, аваскулярний некроз, talus, fracture with dislocation, subtalar foot dislocation, intraosseous blood supply, a vascular necrosis

Бібліографічний опис

Паламарчук В.В. Лікування переломів, переломо-вивихів таранної кістки, підтаранних вивихів стопи та суміжних пошкоджень. [Автореф. дис. канд. мед. наук]. Харків: Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка АМН України; 2002. 20 с.

Колекції