Монографії

Постійний URI для цієї колекції

Перегляд

Останні подання

Зараз показано 1 - 15 з 15
  • Документ
    Типологічні особливості наукових досліджень, їх побудова, характеристика та смислова оцінка
    (2008) Сіменач Б.І.
    Поради мають загальнонаукове значення. Типологізація наукового пошукового процесу та оцінки його результатів розглядається як один із визначальних критеріїв наукового дослідження та його управління в медицині та в медичній біології. Поради допоможуть зорієнтуватися у складній системі наукових досліджень, з’ясувати особливості взаємозв’язків наукових досліджень з філософськими та загальнонауковими категоріями, конкретно планувати наукові дослідження, з визначенням їх передбачувальних зовнішніх, та що особливо важливе, внутрішніх, інтенціональних особливостей, захищати власні наукові інтереси в конфліктних ситуаціях, установам та відповідним посадовим особам забезпечать коректність експертизи науково-дослідних робіт, та інше.
  • Документ
    Артрозуюча (артрозивна) деформація (загальні уявлення, побудова теорії та методолоґії її реалізації)
    (2009) Снісаренко П.
    Книга писана на основі докторської дисертації автора. Описується особлива форма біомеханічного артрозу, що притаманна тільки та виключно захворюванням суглобів, зумовленим спадковою схильністю. Особлива концепція вносить суттєві зміни в уявлення про артрози, в діаґностично-лікувальний процес та проґнозні аспекти цього виду артрозу. Книга пропонується для артролоґів, ортопедів та викладачів кафедр, пов’язаних з артролоґією
  • Документ
    Планування наукових досліджень на етапі теоретизації медичної науки (на моделі ортопедичної артролоґії)
    (Крокус, 2010) Сіменач Б.; Бабуркіна О.
    В посібнику розкриваються та з’ясовуються різні аспекти процесу пізнання, основні засновки щодо планування, на основі яких автор зможе зорієнтуватися в пошуковій ситуації, а саме теоретичні та методолоґічні основи планування, технолоґії наукового планування, особливості процесу планування, алґоритмованій системі планування наукових досліджень.
  • Документ
    Ортопедична артролоґія на шляху теоретизації (авторська версия)
    (Крокус, 2009) Сіменач Б.І.
    У результаті різноаспектної наукової роботи з використанням нетрадиційних для ортопеда теоретичних, методолоґічних та наукознавчих реґулятивів, вдалося розкрити суть нової наукової концепції Інтеґраційної ортопедичної артролоґі. Нова концепція зафіксована в описовій та дефінітивній формах, та як класифікаційна система. Побудована нова теоретична концепція «Інтеґраційна ортопедична артрологія» як системний біолоґічний об’єкт. Наш досвід може бути корисним і для інших медичних дисциплін.
  • Документ
    Медицинская аппаратура для функциональной диагностики и ортопедии
    (Крокус, 2005) Остроухов В.Д.; Карпинский М.Ю.
    В книге изложены теория и принципы работы важнейших медицинских аппаратов и устройств для функциональной диагностики и ортопедии. Книга предназначена для инженеров, обслуживающих медицинскую аппаратуру, и может быть полезна студентам, изучающим биомедицинскую электронику и биотехнические и медицинские аппараты и системы.
  • Документ
    50 лет научной, лечебной и организационно-методической деятельности Украинского научно-исследовательского института ортопедии и травматологии имени проф. М.И.Ситенко (1907-1957 г.г.)
    (Здоровье, 1964) Новаченко Н.П.
    У збірнику «50 років наукової, лікувальної та організаційно-методичної діяльності Українського науково-дослідного інститутуортопедії та травматології ім. проф. М. І. Ситенка» зібрані та систе-матизовані матеріали про історію інституту, його відділів і лабора-торій. Композиція книги така: у першому розділі «Короткий нарисісторії Українського науково-дослідного інституту ортопедіїта травматології ім. проф. М. І. Ситенка» викладається історія Ме-дико-механічного інституту, його реорганізація після Жовтневоїсоціалістичної революції, коли він став науково-дослідним інститутом ортопедіїта травматології. Решта розділів книги розширюють і деталізують дані про діяльність на-укового, організаційно-методичного та експериментального відділів,а також клініки, амбулаторії, лабораторій інституту.
  • Документ
    Михаил Иванович Ситенко
    (Харьковское областное издательство, 1958) Костриков В.С.; Скоблин А.П.
    Автори книги знайомлять читачів з біографією, науково-педагогічною, лікувальною, хірургічною та громадською діяльністю видатного українського вченого-патріота, основоположника ортопедії та травматології в Україні та засновника однієї з найкрупніших і найавторитетніших шкіл травматологів та ортопедів у Радянському Союзі. Книга розрахована на масового читача.
  • Документ
    М.И.Ситенко
    (Госмедиздат УССР, 1949) Бабич Б.К.
    Автор знайомить читача з науковою, пе- дагогічною та громадською діяльністю видатного українського вченого, професора М. І. Ситенка, засновника найбільшої школи ортопедів-травматологів та працівників протезного справи в УРСР. Брошура написана популярною мовою, розрахована на масового читача.
  • Документ
    Жизнь, искания, встречи.
    (2000) Чаклин В.Д.
    Остання з 13 книг видатного хірурга ортопеда-травматолога XX століття Василя Дмитровича Чакліна, написана ним незадовго до смерті (1976 р.), не є автобіографією. Вона відображає великий життєвий досвід автора, починаючи зі студентських років до похилого віку, 55-річний шлях наукових пошуків і переживання лікаря, вченого, великого організатора науки і лікувального процесу. У книзі відображені творчі періоди організації наукових центрів на Уралі та в Москві, створення в кожному з них шкіл активних хірургів ортопедів-травматологів та систем надання допомоги пацієнтам із пошкодженнями та захворюваннями опорно-рухової системи у великих регіонах країни. Приділяється увага боротьбі думок у галузі хірургії та ортопедії-травматології. Також описується велике відкриття автора — оперативне втручання на тілах хребців і міжхребцевих дисках (1931 р.), яке започаткувало сучасну хірургію хребта і створення нового розділу науки — вертебрології.
  • Документ
    Серия переломов, подвергнутых лечению в Медико-механическом интституте за 1916 г. (V серия историй болезни)
    (Мирный труд, 1916) Вегнер К.Ф.
    Описи історій хвороб пацієнтів Медико-механічного інституту
  • Документ
    Серия переломов, подвергнутых лечению в Медико-механическом интституте за 1915 г. (ІV серия историй болезни)
    (Мирный труд, 1915) Вегнер К.Ф.
    Описи історій хвороб пацієнтів Медико-механічного інституту
  • Документ
    Серия переломов, подвергнутых лечению в Медико-механическом интституте за 1915 г. (ІІІ серия историй болезни)
    (Мирный труд, 1915) Вегнер К.Ф.
    Описи історій хвороб пацієнтів Медико-механічного інституту
  • Документ
    Серия переломов, подвергнутых лечению в Медико-механическом интституте за 1915 г. (ІІ серия историй болезни).
    (Мирный труд, 1915) Вегнер К.Ф.
    Описи історій хвороб пацієнтів Медико-механічного інституту
  • Документ
    Серия переломов, подвергнутых лечению в Медико-механическом интституте за 1914 г. (І серия историй болезни)
    (Мирный труд, 1914) Вегнер К.Ф.
    Описи історій хвороб пацієнтів Медико-механічного інституту
  • Документ
    Переломы и их лечение
    (Государственное издательство, 1926) Вегнер К.Ф.