0119U102449 Експериментальне вивчення реакцій кісткової тканини та біомеханічних властивостей системи «імплантат – кістка» у разі використання інноваційних 3d-друкованих матеріалів з полімолочної кислоти та трабекулярного титану (2020-2022)
Постійний URI для цієї колекції
Перегляд
Перегляд 0119U102449 Експериментальне вивчення реакцій кісткової тканини та біомеханічних властивостей системи «імплантат – кістка» у разі використання інноваційних 3d-друкованих матеріалів з полімолочної кислоти та трабекулярного титану (2020-2022) за темою "3D ДРУК"
Зараз показано 1 - 1 з 1
Результатів на сторінку
Варіанти сортування
Документ Експериментальне вивчення реакцій кісткової тканини та біомеханічних властивостей системи «імплантат – кістка» у разі використання інноваційних 3d-друкованих матеріалів з полімолочної кислоти та трабекулярного титану(2022) Корж М.О.; Філіпенко В.А.; Підгайська О.О.Створені за допомогою 3D друку імпланти з полілактиду та титану. В подальшому, для вивчення можливості їх застосування в ортопедії та травматології були проведені серії біомеханічних досліджень в експериментальній лабораторії, дослідження розподілу напружень методом кінцевих елементів, експериментальних досліджень на щурах. В подальшому проведено клінічну апробацію імплантів, що виготовлені за допомогою 3D друку. Дослідження показали, що надруковані 3D імпланти не мають негативного впливу на гематологічні, біохімічні показники крові тварин, вони є біосумісними та мають біоінтеграційні якості. Титанові 3D-імплантати з різною структурою поверхні відрізнялися остеоінтегративними якостями. Найкращі показники остеоінтеграції були отримані в експерименті із застосуванням пористого титану та пористого танталу. Результати розрахунків показали, що використання двох імплантатів з полімолочної кислоти дозволяють зменшити напруження в пластині і гвинтах, збільшити жорсткість системи «кістка-імплантат». У пацієнтів з переломом проксимального відділу плечової кістки при наявності остеопорозу виконано відкриту репозицію та накістковий металоостеосинтез пластиною PHILOS та з додатковим використанням 3D PLA імплантатів з метою зміцнення фіксації. Іншим хворим проведено первинне реверсивне тотальне ендопротезування плечового зуглоба розробленим тотальним реверсивним ендопротезом, який виготовлений за допомогою індивідуального 3 D друку з титанового порошку. За допомогою морфометричного оцінювання були вивчені ознаки остеоінтеграції металевих 3D імплантатів.